Často kladené dotazy o plíšňové infekci nehtů

Jak mám léčit plísňovou infekci nehtů?

Plísňovou infekci nehtů lze léčit perorálně (např. pomocí tablet) nebo lokálně (tj. přímo na nehet) podávaným antimykotikem. Canespor 1x denně sada na nehty se aplikuje jedenkrát denně na postižený nehet, který se po dobu následujících 24 hodin překryje náplastí. Pomocí plastové škrabky, která je součástí balení léčivého přípravku Canespor 1 x denně sada na nehty, je změkčený postižený nehet odstraněn. Tato léčba trvá - podle tloušťky postiženého nehtu - jeden až dva týdny. Následně je doporučeno pokračovat po 4 týdny léčbou Canespor 1x denně krémem. Navštivte stránku o léčbě, kde naleznete více informací..

Může se plísňová infekce nehtu objevit i na nehtech na rukou?

Ano, může, ačkoliv je mnohem pravděpodobnější, že infekce vznikne na nehtech na nohou než na rukou. To je dáno tím, že v prostředí, v němž se nacházejí vaše nohy (vlhké ponožky a obuv, veřejné šatny nebo plovárny), se nejčastěji vyskytují plísně, které vyvolávají plísňové infekce nehtů.

Je tato infekce přenosná?

Ano, tato infekce je přenosná, a pokud zanedbáte léčbu, vystavujete se riziku, že se rozšíří i na další nehty. Proto je důležité léčbu zahájit co nejdříve. Abyste zabránili rozšíření plísňové infekce nehtů, je třeba vyhýbat se veřejným šatnám, plovárnám a nehtovým/kosmetickým salónům.

Jak mohu zabránit opakovanému vzniku infekce?

Nejlepší prevencí opakovaného vzniku plísňové infekce nehtů je řádná péče o nohy a nehty. Například nohy vždy důkladně osušte a na plovárnách a ve veřejných šatnách noste žabky. Pokud máte zájem o další profesionální tipy k prevenci, klikněte zde..

Top