Často kladené dotazy o dermatofytóze

Čím je způsobena dermatofytóza?

Dermatofytóza je plísňové kožní onemocnění projevující se kruhovými ložisky na pokožce trupu a končetin.

Je dermatofytóza přenosná?

Ano, dermatofytóza je přenosná a může se přenášet z domácích a hospodářských zvířat na lidi a také z člověka na člověka. Pokud máte zájem o tipy pro snížení rizika dermatofytózy a zastavení jejího dalšího šíření, navštivte naši stránku o prevenci.

Jak mohu léčit dermatofytózu?

Dermatofytóza je plísňová infekce, takže k její účinné léčbě můžete použít antimykotické léčivé přípravky. Canespor 1x denně s bifonazolem je k dispozici ve formě roztoku a krému, Canesten s léčivou látkou klotrimazol pak ve formě krému. Další informace se dozvíte, když kliknete zde.

Mohou zvířata dostat dermatofytózu?

Ano. Pokud má vaše domácí zvíře pruhy chybějící srsti, může se jednat o dermatofytózu. Zkontrolujte svá domácí zvířata, zda nemají známky infekce, a v případě jakéhokoliv podezření je co nejdříve vezměte k veterináři. Pokud se ve vaší blízkosti vyskytne zvíře, o němž se domníváte, že by mohlo být dermatofytózou nakaženo, snažte se od něj držet co nejdále. Infekce by se mohla přenést i na vás.

Jak mohu zabránit opakovanému vzniku dermatofytózy?

Dermatofytóza je přenosná; můžete však učinit opatření, abyste zabránili jejímu šíření a opakovanému vzniku. Pokud má někdo dermatofytózu, pak jeho či její oděv, ručníky, povlečení apod. se musí prát samostatně. ´Pokud máte zájem o další tipy pro prevenci, klikněte zde.

Top