Často kladené dotazy o atletické noze

Jak mám léčit atletickou nohu?

Atletickou nohu, běžné kožní infekční onemocnění, obvykle můžete vyléčit pomocí lokálního antimykotického přípravku, aplikovaného přímo na postiženou kůži. K dispozici jsou dva produkty z řady Canespor a také krém Canesten.Pokud máte zájem o další informace o našich produktech k léčbě atletické nohy, klikněte zde.

Pokud budu tento problém ignorovat, zmizí sám?

Bohužel ne. Atletická noha je kožní infekce způsobená plísněmi, která vyžaduje léčbu léčivým přípravkem. U nekomplikovaných infekcí platí, že čím dříve s léčbou začnete, tím dříve postižení zmizí. Informace o účinné léčbě atletické nohy naleznete zde.

Jak dlouho léčba trvá?

Doporučená délka léčby atletické nohy přípravky Canespor trvá 3 týdny. Příznaky kožní infekce, například svědění či bolestivost, by měly ustoupit během několika dnů léčby kterýmkoliv z produktů Canespor na atletickou nohu. Pokud příznaky neustoupí, poraďte se se svým lékařem.

Mohu pokračovat ve cvičení i s atletickou nohou?

Atletická noha by vám neměla zabránit v dalším cvičení. Nicméně je žádoucí vyhýbat se plavání, abyste zamezili dalšímu šíření infekce. Při cvičení byste měli používat bavlněné ponožky a v šatnách byste měli chodit v žabkách nebo sandálech. Po cvičení musíte řádně očistit a vysušit nohy, ponožky vyprat v horké vodě a sportovní boty nechat vyschnout.

Jak mám zabránit opakovanému vzniku atletické nohy?

Existuje několik jednoduchých kroků, pomocí nichž můžete snížit riziko vzniku atletické nohy. Nejdůležitější je, aby vaše nohy zůstaly čisté a suché, zejména pokud jste se pohybovali ve veřejných šatnách, bazénech či sprchách. Klikněte zde, pokud máte zájem o další tipy k prevenci.

Top